| 適用する | ホテル,オフィス,会議室,展示ホールなど |
|---|---|
| 設置 | 設置 や 解体 に 容易 な 方法 |
| 厚さ | 85MM |
| 隔音 | 35~45dB |
| 機能 | 防音,防火,柔軟な隔壁 |
| Material | Aluminum Alloy Frame |
|---|---|
| Installation | Easy To Install And Disassemble |
| Function | Soundproof, Fireproof, Flexible Partition |
| Application | Hotel,Office, Conference Room, Exhibition Hall, Etc. |
| Type | Removable |
| Surface | MDF Board |
|---|---|
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers, Etc. |
| Panel Surface | Melamine, Fabric, Leather, Or Wood Veneer |
| Size | Customized Size |
| Fire Rating | Class A |
| 機能 | 防音,防火,柔軟な隔壁 |
|---|---|
| 隔音 | 35~45dB |
| 特徴 | 取りはずし可能 |
| 適用する | ホテル,オフィス,会議室,展示ホールなど |
| 保証 | 2年 |
| 隔音 | 35~45dB |
|---|---|
| 適用する | ホテル,オフィス,会議室,展示ホールなど |
| 設置 | 設置 や 解体 に 容易 な 方法 |
| タイプ | 切断可能 |
| フレーム素材 | アルミ合金 |
| 材料 | アルミニウム合金フレーム |
|---|---|
| タイプ | 切断可能 |
| 色 | カスタマイズ可能 |
| インストール | 簡単にインストールして分解できます |
| 特徴 | 取りはずし可能 |
| サイズ | カスタマイズされたサイズ |
|---|---|
| 表面 | MDFボード |
| 耐火等級 | クラスA |
| 手術 | マニュアル |
| 応用 | 会議室、宴会場、展示場など |
| Sealing System | Magnetic Or Mechanical |
|---|---|
| Panel Surface | Melamine, Fabric, Leather, Or Wood Veneer |
| Surface | MDF Board |
| Operation | Manual |
| Fire Rating | Class A |
| Color | Customizable |
|---|---|
| Application | Hotel,Office, Conference Room, Exhibition Hall, Etc. |
| Type | Removable |
| Installation | Easy To Install And Disassemble |
| Function | Soundproof, Fireproof, Flexible Partition |