| Feature | Acoustic |
|---|---|
| Surface | MDF |
| Fire Rating | Class A |
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Surface | MDF Board |
|---|---|
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers, Etc. |
| Panel Surface | Melamine, Fabric, Leather, Or Wood Veneer |
| Size | Customized Size |
| Fire Rating | Class A |
| シーリングシステム | 磁気的または機械的 |
|---|---|
| 手術 | マニュアル |
| 応用 | 会議室、宴会場、展示場など |
| 材料 | アルミフレームと防音ファブリックパネル |
| 表面 | MDFボード |
| シーリングシステム | 磁気的または機械的 |
|---|---|
| パネル表面 | メラミン、ファブリック、レザー、またはウッドベニヤ |
| 耐火等級 | クラスA |
| 表面 | MDFボード |
| 手術 | マニュアル |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
|---|---|
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Surface | MDF |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| パスドア選択 | シングルドアまたはダブルドア |
|---|---|
| 先天性 | 2000~6000mm |
| 特徴 | 折りたたみ可能 |
| 火災評価 | クラスA |
| 上部 と 下部 の 封印 | 二重シールゴム |
| アドバンテージ | 床の軌跡がない |
|---|---|
| 特徴 | 折りたたみ式 |
| タイプ | 可動式 |
| 耐火等級 | クラスA |
| パスドア選択 | シングルドアまたはダブルドア |
| Material | Aluminum Frame And Soundproof Fabric Panel |
|---|---|
| Panel Surface | Melamine, Fabric, Leather, Or Wood Veneer |
| Surface | MDF Board |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers, Etc. |
| Sealing System | Magnetic Or Mechanical |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
|---|---|
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Fire Rating | Class A |
| Feature | Acoustic |
| Fire Rating | Class A |
|---|---|
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Feature | Acoustic |
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |