| Panel Surface | Melamine, Fabric, Leather, Or Wood Veneer |
|---|---|
| Operation | Manual |
| Surface | MDF Board |
| Fire Rating | Class A |
| Material | Aluminum Frame And Soundproof Fabric Panel |
| Track System | Aluminum Track With Roller |
|---|---|
| Surface | MDF |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Feature | Acoustic |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Surface | MDF |
|---|---|
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Feature | Acoustic |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
|---|---|
| Surface | MDF |
| Door within door or not | Decided By Customer |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
| Application | Conference Rooms, Banquet Halls, Exhibition Centers |
|---|---|
| Track System | Aluminum Track With Roller |
| Soundproofing | Up To 43-50dB |
| Fire Rating | Class A |
| Last Panel Closure | Telescopic Sleeve Panel |
| 応用 | 会議室,宴会ホール,展示センター |
|---|---|
| 最後のパネル閉鎖 | 望遠鏡のスリーブパネル |
| 特徴 | 音響 |
| ドアの内側でも | 顧客によって決定 |
| 軌跡システム | ローラー付き アルミコース |
| 上部 と 下部 の 封印 | 二重シールゴム |
|---|---|
| 耐火等級 | クラスA |
| タイプ | 可動式 |
| 応用 | 会議室、宴会場、展示場など |
| フレーム素材 | 6063-T6 アルミ合金 |
| シーリングシステム | 磁気的または機械的 |
|---|---|
| 手術 | マニュアル |
| 応用 | 会議室、宴会場、展示場など |
| 材料 | アルミフレームと防音ファブリックパネル |
| 表面 | MDFボード |
| 手術 | マニュアル |
|---|---|
| 表面 | MDFボード |
| 材料 | アルミフレームと防音ファブリックパネル |
| 応用 | 会議室、宴会場、展示場など |
| シーリングシステム | 磁気的または機械的 |
| 応用 | 会議室、宴会場、展示場など |
|---|---|
| サイズ | カスタマイズされたサイズ |
| 材料 | アルミフレームと防音ファブリックパネル |
| 耐火等級 | クラスA |
| 表面 | MDFボード |